Уредник ФК Кул

05/25/2021

(Фотогалерија) ФК КУЛ генерација 2006 го совлада Пелистер

Викендов, на стадионот „Цементарница“ се одигра контролен-натпревар за момци родени 2006. Избраниците на  Божиноски, ФК КУЛ беа домаќини  на ФК Пелистер. Нашите надежи дојдоа до победа на […]
05/24/2021

(Фотогалерија) ФК КУЛ генерација 2005 подобар од Вардар

Викендов,  на стадионот „Цементарница“, контролен натпревар против екипата на ФК Вардар одиграа помладите пионери на Кул. Ова беше дуел на нашата генерација 2005 против генерацијата 2006 […]
05/23/2021

(Фотогалерија) Кул и Пелистер од генерација 2007 се надигруваа на пријателски дуел

Генерацијата 2007 одигра пријателски натпревар со екипата на Пелистер. Противникот од Битола славеше на овој дуел, на кој видовме добра и борбена игра од двете екипи. […]
05/23/2021

Милано ни гостуваше на Цементарница со генерациите 2011 и 2012

Вчера, на стадионот „Цементарница“ се одиграа два возбудливи натпревари помеѓу ФК КУЛ и тимот  на ФК Милано. Кумановчани гостуваа кај нас со генерациите 2012 и 2011, […]