Уредник ФК Кул

05/02/2023

Кул и А.Пандев победија, битката за титулата станува се поинтересна

Во рамките на 18.коло до победи во кадетската Супер Лига стигнаа екипите кои се борат за Шампионската титула. Тоа е нашиот состав и тимот на Академија […]
05/02/2023

Преглед на резултатите од одиграните натпревари во 18.коло на Супер лигата

Изминатиов викенд на програмата беше 18.коло во Супер Лигата. Не се комплетираше целосно, со оглед дека не се одиграа некои натпревари во сите четири лиги. Ние […]
05/01/2023

Младинците подобри од Брегалница Штип (Фотогалерија)

Викендов во натпревар од младинската лига тимот на Кул ја совлада екипата на ФК Брегалница, во продолжение фотографии од оваа средба.
05/01/2023

(Фотогалерија) КУЛ подобар од Брегалница во дуел од кадетската лига

Кадетите на ФК КУЛ дојдоа до победа 1-0 против Брегалница Штип, во продолжение фотографии од натпреварот.