Уредник ФК Кул

04/28/2023

Три дена натпревари во Детската Лига на ФФМ

Од сабота до понеделник ќе има богата понуда на натпревари во Детската Лига на ФФМ. Распоред на натпревари за сабота (29.04) Генерација 2012 Кул 1- Албион  […]
04/27/2023

Пеналите посреќни за Брегалница, помладите пионери елиминирани во 1/2 финалето на Купот

Помладите пионери за жал не успеаа да се пласираат во големото финале на националниот Куп, откако попладнево беа поразени од Брегалница, дури после изведување на удари […]
04/26/2023

Утре во Штип, помладите пионери го играат 1/2 финалето во Купот

Во четврток (27.04) својот натпревар од 1/2 финалето во Купот на Македонија ќе го одиграат помладите пионери. Избраниците на Стојан Тодоровски ќе гостуваат во Штип кај […]
04/25/2023

(ТАБЕЛИ) Кул и А.Пандев со исти бодови и по комплетирање на 17.коло, Шкупи се вмеша во борбата за титулата

После одигрување на 17.коло, нашите кадети остануваат на исти освоени бодови со екипата на Академија Пандев, која исто така доживеа пораз во ова коло, но на […]