Уредник ФК Кул

05/22/2021

ФК КУЛ генерација 2006 поуспешен од Пелистер

Денес на стадионот „Цементарница“ се одигра контролен-натпревар за момци родени 2006. Избраниците на Саше Божиноски, ФК КУЛ беа домаќини на тимот од Битола, екипата на ФК […]
05/22/2021

ФК Кул Кисела Вода генерација 2009 и 2008 беше домаќин на ФК Скопско Поле

Денес на арената „КУЛ“ во Кисела Вода се одиграа два контролни-натпревари помеѓу селекциите на ФК КУЛ од Кисела Вода родени 2008 и 2009 против екипата на […]
05/22/2021

Контролен натпревар за генерацијата 2007 против екипата на Пелистер

Денес на теренот на Цементарница, контролен натпревар одигра генерацијата 2007. Наш гостин беше екипата на Пелистер. На еден ефикасен натпревар како победник на крајот излезе тимот […]
05/22/2021

Генерацијата 2005 на Кул подобра од генерацијата 2006 на Вардар

Утрово на теренот на Цементарница, контролен натпревар против екипата на Вардар одиграа помладите пионери на Кул. Ова беше дуел на нашата генерација 2005 против генерацијата 2006 […]