Уредник ФК Кул

05/21/2021

Распоред на натпревари за генерациите на Кул

За претстојниве денови ни следат нови контролни натпревари, ќе имаме различни противници и можност да се надигруваме. Денес од 18:30 часот на теренот на Локомотива, меѓусебен […]
05/18/2021

(Фотогалерија) ФК Кул – ФК Њу Старс (2009)

На теренот на Локомотива, КУЛ генерацијата 2009 одигра контролен натпревар против екипата на Њу Старс. Иако бевме минимално поразени сепак прикажавме добра игра, создавајќи голем број […]
05/18/2021

ФК КУЛ ќе земе учество на силен меѓународен турнир во Несебар

После пауза од една година поради пандемијата со корона вирусот, фудбалскиот клуб Кул ќе земе учество на силен меѓународен турнир надвор од земјава. Се работи за […]
05/17/2021

(Фотогалерија) Генерација 2010 одигра контролен натпревар со Њу Старс

Генерацијата 2010 одигра контролен натпревар против екипата на Њу Старс кој го доби во своја корист. Одлична игра прикажаа момците на Мики Тодоровски кои дадоа максимум […]