Уредник ФК Кул

05/15/2021

ФК КУЛ генерација 2007 се надигруваше со Вардар

Денес на стадионот „Цементарница“  нашата селекција генерација 2007 ја пречека екипата на ФК Вардар. Одличен меч одиграа тимот на ФК КУЛ предводен од Карчев и гостинот […]
05/15/2021

(Фотогалерија) ФК КУЛ-Форца генерација 2012

ФК КУЛ генерација родени 2012 на теренот Локомотива ја пречекаа екипата на Форца. Двата тима одиграа одличен дуел од кој може да погледнете фотографии.
05/14/2021

Претстојниов викенд не очекуваат пријателски натпревари

За претстојниов викенд не очекуваат голем број на контролни натпревари со нашите генерации. Распоред на одигрување натпревари за сабота (15.05.2021) ФК КУЛ (2007) – ФК Вардар  […]
05/14/2021

(Фотогалерија) ЖФК КУЛ на „мегдан“ со ЖФК Фудбал Старс

Вчера, ЖФК КУЛ   беше  домаќин на тимот  ЖФК Фудбал Старс. Ривалките  допатуваа од Кочани  и  ги пречекавме на теренот во Кисела Вода каде се дружевме […]