Уредник ФК Кул

05/14/2021

ФК КУЛ генерација 2010 и 2012 беа домаќини на Форца

Вчера на теренот „Локомотива“ во скопската населба Карпош, бевме домаќини на два тест-натпревари. ФК КУЛ генерација 2010 и 2012 ги пречекаа соодветните екипи на фудбалската школа […]
05/13/2021

ЖФК КУЛ ја пречека екипата на Фудбал Старс, два одлични натпревари и многу дружба

Денес, ЖФК КУЛ предводен од Крстовска  беше  домаќин на тимот  ЖФК Фудбал Старс. Колешките допатуваа од Кочани  и  ги пречекавме на теренот во Кисела Вода каде […]
05/10/2021

(Фотогалерија) КУЛ 2011 му гостуваше на ФК Милано

Викендов,  избаниците на Александар Цвветковски, КУЛ генерација родени 2011 гостуваа кај Милано во Куманово. Во продолжение фотографии од овој дуел кој го добивме со висока предност […]
05/09/2021

(Фотогалерија) КУЛ генерација 2012 на гости во Куманово

Вчера,  две генерации  на ФК КУЛ патуваа во Куманово, каде  одиграа контролни натпревари со екипата на ФК Милано. На Градскиот стадион во Куманово одигравме пријателски натпревари  со […]