Уредник ФК Кул

04/14/2021

Табели во младинските лиги, Кул останува лидер со две генерации

После одигрување на 12.коло, нема промена што се однесува до позицијата број еден, во помладата пионерска и кадетската лига. Нашите екипи остануваат на врвот со максимален […]
04/13/2021

(Фотогалерија) Младински дуел ФК КУЛ-Тетекс 1953

Викендов, Тетекс 1953 од Тетово ни нанесе  минимален пораз на младинскиот дуел одигран  на домашен терен. Младинците на КУЛ останаа без бодови и беа поразени со  […]
04/12/2021

(Фотогалерија) Кадетите со 12.победи во низа, падна и Тетекс

Вчера,  на теренот „Цементарница“ кадетите на ФК КУЛ беа домаќини на тимот на ФК Тетекс 1953 од Тетово. Избраниците  на Нурединоски триумфираа со гол од пенал во првиот дел, стрелец […]
04/12/2021

Три победи и еден пораз на дуелите со Тетекс, преглед на 12.коло

Три победи и еден пораз за нашиот клуб во дуелите со екипата на Тетекст 1953 од Тетово. Го одигравме и 12.коло во кое повторно бевме подобри […]