Уредник ФК Кул

04/29/2023

Младинците до три бода против Брегалница Штип, Перковски стрелец на голот

Младинците на КУЛ, на „Цементарница“ денес дојдоа до победа над тимот од Штип, екипата на ФК Брегалница со резултат 1-0 (1-0). КУЛ: Мицевски Марко, Зафироски Виктор, […]
04/29/2023

Наков донесе три бода и лидерска позиција за кадетите на КУЛ

Кадетите на ФК КУЛ, денес на домашен терен обезбедија минимална и важна победа над Брегалница од Штип. Нашите момци дојдоа до три бода со резултат 1-0 […]
04/28/2023

Следат натпревари против Брегалница, погледите насочени кон кадетите

Во рамките на 18.коло во Супер Лигата нашиот клуб за противник го има тимот на Брегалница. Во сабота (29.04), кадетите и младинците се домаќини на Цементарница, […]
04/28/2023

Три дена натпревари во Детската Лига на ФФМ

Од сабота до понеделник ќе има богата понуда на натпревари во Детската Лига на ФФМ. Распоред на натпревари за сабота (29.04) Генерација 2012 Кул 1- Албион  […]