Уредник ФК Кул

04/09/2021

Грозданова Меланија: КУЛ е клуб кој ми дава прилика да го остварам својот сон, најголема поддршка имам од семејството

ФК Кул веќе 13 и пол  години работи со млади таленти и создава идни фудбалски ѕвезди. Се работи напорно, со многу посветеност и енергија. Посебно инспиративна […]
04/08/2021

Продолжуваат првенствените натпревари, Тетекс 1953 Тетово е наш следен противник

Во петок (09.04) и недела (11.04), екипите на Кул ќе го одиграат 12.првенствено коло, во кое за противник го имаме тимот на ФК Тетекс 1953 Тетово. […]
04/07/2021

Како изгледаат табелите после одигрување на 11.коло

На натпреварите од 11.коло против екипата на Струга Трим Лум, нашите генерации остварија позитивен скор од три победи и еден пораз. Помладите пионери и кадетите на […]
04/06/2021

(Фотогалерија) Нови три бода за кадетите, гостинска победа кај Струга ТЛ во дербито

Во неделата, избраниците на  Нурединоски, кадетскиот тим на ФК КУЛ гостуваше кај екипата на ФК Струга ТЛ  и оствари победа со резултат 1-3 (0-2). Во продолжение фотографии од […]