Уредник ФК Кул

04/03/2021

Помладите пионери на Кул остануваат 100%, падна Струга ТЛ

Денес на стадионот „Цементарница“, помладите пионери на Кул беа домаќини на Струга Трим Лум. Избраниците на Саше Божиноски дојдоа до победа на оваа средба со резултат […]
04/02/2021

Благодариме за се Родиќ, секогаш ќе бидеш дел од семејството „Кул“, ти посакуваме успех со интернационалната кариера

Пред 8.месеци во големото семејство на ФК Кул се придружи и кондициониот тренер Никола Родиќ. Човекот кој направи „револуција“ во пристапот на физичката подготовка на нашиот […]
04/02/2021

Распоред на контролни натпревари за младите екипи на Кул

Распоред на натпревари кои ќе се одиграат во „Арената Кул“ во населбата Кисела Вода, во сабота (03.04.2021) ФК КУЛ (2007) – ФК Тефејуз  09:00 ФК КУЛ […]
04/02/2021

Продолжуваме со натпреварите од 11.коло во лигата, следен противник е Струга Трим Лум

Во рамките на 11.коло кое е закажано за претстојниов викенд, нашиот клуб за противник го има тимот на Струга Трим Лум. Најпрво во сабота (03.04.2021) своите […]