Уредник ФК Кул

04/04/2021

(ФОТО) Родиќ ја имаше последната „смотра“ на своите пулени, пред интернационалниот ангажман

По завршувањето на вчерашните пионерски натпревари на „Цементарница“, Родиќ Никола, нашиот досегашен кондиционен тренер имаше последна средба со пулените. Момците од сите младински екипи се поздравија […]
04/04/2021

(Фотогалерија) Пионерите на КУЛ со пресврт до значајни 3.бода

Вчера, пионерите на ФК КУЛ   на стадионот „Цементарница“  беа домаќини на Струга ТЛ. На дуелот победивме со пресврт 2-1 (1-1) и дојдовме до важни три […]
04/03/2021

Пионерите на КУЛ покажаа карактер, по негатива победија со пресврт на дербито со Струга ТЛ

Пионерите на ФК КУЛ денес беа домаќини на Струга ТЛ. На дуелот кој се одигра на стадионот „Цементарница“ победивме со пресврт 2-1 (1-1), покажувајќи карактер. Нурединоски […]
04/03/2021

Помладите пионери на Кул остануваат 100%, падна Струга ТЛ

Денес на стадионот „Цементарница“, помладите пионери на Кул беа домаќини на Струга Трим Лум. Избраниците на Саше Божиноски дојдоа до победа на оваа средба со резултат […]