Уредник ФК Кул

03/30/2021

(Фотогалерија) Пресврт за важен триумф кај Скопје на помладите пионери на КУЛ

Викендов, помладите пионери на ФК КУЛ покажаа зошто се лидери , на натпреварот во  Нова Колонија кај тимот на ФК Скопје дојдовме до важна победа со […]
03/29/2021

КУЛ освои 10 од можните 12 бодови на дуелите со Скопје, комплетни резултати од 10.коло

Изминатиов викенд нашиот клуб го одигра и 10.коло во младинските лиги. На дуелите со екипата на Скопје освоивме 10 од можни 12 бодови. Помладите пионери и […]
03/29/2021

(ФОТО) Кул и Драчево Јуниор со „контрола“ кај генерација 2008

Генерацијата 2008 одигра пријателски натпревар против екипата на Драчево Јуниор. Имавме можност да играме на голем терен и одлично се снајдовме во дуелот со противникот. Продолжуваме […]
03/28/2021

Кул одигра 0-0 кај пионерите на Скопје, голманот Цветковски беше непремослива пречка за ривалот

Пионерите на ФК КУЛ гостуваа кај тимот на ФК Скопје, овој дуел кој е прв од вториот круг оваа сезона се одигра на фудбалскиот терен во […]