Уредник ФК Кул

03/28/2021

Помладите пионери на Кул покажаа зошто се лидери, победа со пресврт кај ФК Скопје

Помладите пионери на ФК КУЛ покажаа зашто се лидери по 10.кола. Денес гостувавме во Нова Колонија кај тимот на ФК Скопје, на полувреме на ова дерби […]
03/28/2021

Голема победа за младинците, три бода во дербито со Скопје

Младинците на Кул стигнаа до голема победа. Во рамките на 10.коло, на стадионот на „Цементарница“ нашите момци високо со 3:0 го победија тимот на Скопје. Тренерот […]
03/28/2021

Продолжува серијата на победи за кадетите, Кул подобар во дуелот со Скопје

Кадетите на Кул стигнаа до десеттата последователна победа во лигата. На „Цементарница“ нашите надежи беа подобри од екипата на Скопје. Конечниот резултат гласеше 4:2 (1:0). Тренерот […]
03/27/2021

Генерациите 2009 и 2010 имаа пријателски дуели со Драчево Јуниор

Денес активни со контролни натпревари беа и генерациите родени 2009 и 2010 година. Нашите млади надежи на теренот на „Локомотива“ имаа дуели со врсниците од екипата […]