Уредник ФК Кул

03/29/2021

КУЛ освои 10 од можните 12 бодови на дуелите со Скопје, комплетни резултати од 10.коло

Изминатиов викенд нашиот клуб го одигра и 10.коло во младинските лиги. На дуелите со екипата на Скопје освоивме 10 од можни 12 бодови. Помладите пионери и […]
03/29/2021

(ФОТО) Кул и Драчево Јуниор со „контрола“ кај генерација 2008

Генерацијата 2008 одигра пријателски натпревар против екипата на Драчево Јуниор. Имавме можност да играме на голем терен и одлично се снајдовме во дуелот со противникот. Продолжуваме […]
03/28/2021

Кул одигра 0-0 кај пионерите на Скопје, голманот Цветковски беше непремослива пречка за ривалот

Пионерите на ФК КУЛ гостуваа кај тимот на ФК Скопје, овој дуел кој е прв од вториот круг оваа сезона се одигра на фудбалскиот терен во […]
03/28/2021

Помладите пионери на Кул покажаа зошто се лидери, победа со пресврт кај ФК Скопје

Помладите пионери на ФК КУЛ покажаа зашто се лидери по 10.кола. Денес гостувавме во Нова Колонија кај тимот на ФК Скопје, на полувреме на ова дерби […]