Уредник ФК Кул

04/22/2023

Убедливи победи за „петлињата“ на Кул, на гостувањето кај екипата на Аеродром

Денес на теренот во Ново Лисиче, генерациите 2008 и 2009 гостуваа кај екипата на Аеродром 2018, на натпревари од Регионалната Скопска Лига. На овие натпревари забележавме […]
04/22/2023

Љамалари и Митров за три бода на помладите пионери, триумф во дуелот со Победа

Помладите пионери успеаа да победат на натпревар од 17.коло во Супер Лига. На Цементарница нашиот состав стигна до триумф со резултат 2:0 (1:0). Тренерот Стојановски стартуваше […]
04/21/2023

Генерацијата 2010 стартуваше со настапи на силниот меѓународен турнир „Макарска Куп“

Генерацијата 2010 стартуваше со настапи на силнииот меѓународен турнир „Макарска Куп“ во Хрватска. Денес на програмата се три натпреври, од кои два веќе ги одигравме. Турнирот […]
04/21/2023

Кадетките и младинките на Истатов Кул гостуваа кај екипата на ЖФК Тиверија

Денес, кадетките и младинките на Истатов Кул, гостуваа во Струмица кај екипата на Тиверија, на првенствени натпревари кои се одиграа на општинското фудбалско игралиште во Струмица. […]