Уредник ФК Кул

04/27/2023

Пеналите посреќни за Брегалница, помладите пионери елиминирани во 1/2 финалето на Купот

Помладите пионери за жал не успеаа да се пласираат во големото финале на националниот Куп, откако попладнево беа поразени од Брегалница, дури после изведување на удари […]
04/26/2023

Утре во Штип, помладите пионери го играат 1/2 финалето во Купот

Во четврток (27.04) својот натпревар од 1/2 финалето во Купот на Македонија ќе го одиграат помладите пионери. Избраниците на Стојан Тодоровски ќе гостуваат во Штип кај […]
04/25/2023

(ТАБЕЛИ) Кул и А.Пандев со исти бодови и по комплетирање на 17.коло, Шкупи се вмеша во борбата за титулата

После одигрување на 17.коло, нашите кадети остануваат на исти освоени бодови со екипата на Академија Пандев, која исто така доживеа пораз во ова коло, но на […]
04/25/2023

(Фотогалерија) Три бода за пионерите на натпреварот против Победа

Во судиското надополнување, Стојанче Камчев донесе три бода за пионерите на натпревар од 17.коло во Супер лигата против екипата на Победа. Извештај од натпреварот е достапен […]