Уредник ФК Кул

03/21/2021

(Фотогалерија) Продолжува победничката серија на кадетите

До својата деветта последователна победа во лигата стигнаа нашите кадети. На „Локомотива“ избраниците на Един Нурединоски беа подобри од екипата на Силекс, триумфирајќи со резултат 4:0 […]
03/20/2021

(ФОТО) Генерација 2009 одигра два контролни дуели со Работнички

Генерацијата  2009 денес беше активна со одигрување на пријателски натпревари. На теренот во градски парк гостувавме кај екипата на Работнички. Одигравме два натпревари на кои бевме […]
03/20/2021

Помладите пионери со три бода се враќаат од Кратово, пионерите освоија бод

Помладите пионери на Кул ја забележаа и својата деветта победа од исто толку одиграни натпревари сезонава во лигата. Денес гостувавме во Кратово кај екипата на Силекс, […]
03/19/2021

Ројчинов одбрани пенал, младинците на Кул и Силекс одиграа без голови

Младинците на Кул и Силекс ги поделија бодовите, на натпревар од 9.коло во младинската втора лига. Денес на „Локомотива“ го пречекавме тимот на Силекс, дуел кој […]