Уредник ФК Кул

03/19/2021

Кадетите го решија и Силекс, деветти последователен триумф во лигата

Денес на теренот „Локомотива“, кадетите на КУЛ беа домаќини на врсниците од  ФК Силекс. На овој меч избраниците на Нурединоски доминираа и дојдоа до победа,  деветта […]
03/19/2021

Нов викенд исполнет со натпревари за нашите генерации

Следи нов викенд и нови натпревари за нашите генерации. Прва ќе стартува генерацијата 2008 која вечерва повторно ќе одигра пријателски дуел со екипата на Вардар. ФК […]
03/18/2021

Со натпреварите против Силекс го комплетираме првиот дел од сезоната

Во петок и сабота ќе го одиграме последното коло од првиот дел од натпреварувачката сезона. За противник го имаме тимот на Силекс од Кратово. Најпрво во […]
03/16/2021

(Фотогалерија) Младинците на КУЛ со 3.бода се вратија од Велес

Викендов, младинците на КУЛ  гостуваа кај екипата на ФК Борец 1919 во Велес. Момците на Нурединоски на натпреварот кој се одигра на  Градскиот стадион во Велес […]