Уредник ФК Кул

03/16/2021

(ТАБЕЛИ) Кул ја зголеми бодовната разлика пред останатите конкуренти

Изминатиов викенд се комплетираше 8.коло во првенството на младите категории. Нашиот клуб освои максимални 12 бодови на натпреварите со екипата на Борец 1919. После ова коло […]
03/15/2021

(Фотогалерија) Победничко коло за пионерите

Во петокот, своето 8.коло во младинските лиги го одиграа нашите пионери. На „Локомотива“ бевме домаќини на екипата на Борец. Нашиот тим предводен од Нурединоски стигна до […]
03/15/2021

Максимални 12 освоени бодови за нашите екипи, преглед на сите резултати од 8.коло

Со максимални 12 освоени бодови го комплетиравме 8.коло против екипата на Борец 1919. Сите наши екипи остварија триумф во дуелите со овој противник. Пионерските екипи со […]
03/14/2021

(Фотогалерија) Кадетите лесно кај Борец 1919

Вчера, кадетите на ФК КУЛ  во втората пролетна рунда гостуваа во градот Велес. Екипата предводена од Един Нурединоски го совлада тимот на Борец 1919 со резултат […]