Уредник ФК Кул

03/10/2021

(Фотогалерија) Пионерите останаа без бодови во дуелот со Беласица

Изминатиов викенд стартуваше пролетниот дел од сезоната во младинските лиги. Пионерите беа гости на екипата на Беласица, од која бевме минимално поразени со резултат 1:0. Извештајот […]
03/09/2021

(Фотогалерија) Седма последователна победа за генерација 2005

До седмата последователна победа во помладата пионерска лига стигна генерацијата 2005. Изминатиов викенд тие гостуваа во Струмица кај екипата на Беласица, која ја совладаа високо со […]
03/09/2021

Со три победи и еден пораз го стартувавме пролетниот дел во младинските лиги

Со натпреварите против Беласица стартуваше пролетниот дел од сезоната за младинските екипи на нашиот клуб. Во дуелите со овој противник остваривме три победи и еден пораз. […]
03/08/2021

(Фотогалерија) Победа за младинците против Беласица

Добар старт на пролетниот дел од сезоната имаа нашите младинците. Во саботата тие го одиграа првото пролетно коло во кое ја победија екипата на Беласица (3:2), […]