Уредник ФК Кул

03/01/2021

(Фотогалерија) ФК КУЛ генерација 2006 одигра „тест“ со Вардар

Викендов,  ФК Кул генерација 2006 одигра силна контролна средба со Вардар на теренот во Хиподром. Имавме одличен прв дел кој заврши 0-0. Во вториот дел домаќинот […]
03/01/2021

(Фотогалерија) ФК КУЛ со генерациите 2009, 2010 и 2011 гостуваше кај Борец Јуниор

ФК КУЛ, викендов беше гостин во  во Велес кај екипата на ФК Борец Јуниор. Ние гостувавме со три генерации, 2009 година, 2010 и тимот на Кул […]
02/28/2021

(ФОТО) Прва контрола за генерација 2008 во новата година

Генерацијата 2008 на Кул го одигра првиот подготвителен натпревар во новата година. Со нови имиња, оваа екипа денес победи на контролниот натпревар со екипата на Куманово. […]
02/28/2021

(ФОТО) Контролни натпревари против Куманово за генерациите 2010 и 2011

Нови пријателски натпревари за генерациите 2010 и 2011. Денес на „Цементарница„ екипите предводени од Мики Тодоровски и Александар Цветковски одиграа контроли со екипата на Куманово. Сончевото […]