Уредник ФК Кул

09/14/2023

Стартува новата натпреварувачка сезона во Детската Лига на ФФМ

Од претстојниов викенд стартува натпреварувачката сезона 2023/24 во рамките на Детската Лига на ФФМ. Нашиот клуб ќе се натпреварува сезонава во сите возрасни категории. Распоред на […]
09/11/2023

Пласман на нашите екипи на „КУЛ КУП 2023“ и преглед на постигнатите резултати за нашиот клуб на последниот натпреварувачки ден

Финишираше 6.издание на „КУЛ КУП 2023“. Изминативе три дена на стадионот „Цементарница’“ се одржуваше 6.издание на овој силен меѓународен турнир, кој прераснува во традиција. Нашиот клуб […]
09/09/2023

Сите генерации на ФК КУЛ успеаа да се пласираат во 1/4 финалето на „КУЛ КУП 2023“

Сите генерации на Кул успеаа да се пласираат во 1/4 финалето на силниот меѓународен турнир „КУЛ КУП 2023“. Нашите екипи денес ги одиграа последните натпревари во […]
09/08/2023

Нашите екипи ги одиграа првите натпревари на „КУЛ КУП 2023“

Денес на Цементарница се одигра првиот натпреварувачки ден од меѓународниот турнир „Кул Куп 2023“. На овој масовен турнир организиран од нашиот клуб, во сите генерации нашите […]