Уредник ФК Кул

04/21/2023

Без бодови за кадетите и младинците на гостувањето кај Победа

Кадетите и младинците останаа без бодови на денешните натпревари од 17.коло против екипата на Победа. Нашите состави гостуваа во Прилеп, натпревари на кои до победи дојде […]
04/20/2023

Во недела ќе се одигра ново коло во Детската Лига на ФФМ

Во недела ќе се одигра ново коло во Детската Лига на ФФМ, за генерациите 2012, 2013, 2014 и 2015. Распоред на натпревари за недела (23.04) Генерација […]
04/20/2023

Продолжуваат натпреварите во Супер Лигата, во рамките на 17.коло ќе играме со Победа од Прилеп

После велигденските празници, продолжува Супер Лигата, со натпреварите од 17.коло. Наш противник во ова коло ќе биде екипата на Победа од Прилеп. Во петок (21.04) со […]
04/19/2023

Во друштво на Хајдук, Динамо Загреб, Ријека, Осијек, Шахтјор Доњецк и други силни екипи, генерацијата 2010 ќе игра на „Макарска Куп 2023“

Од 20-23.април, нашата генерација 2010 ќе се натпреварува на силниот меѓународен турнир „Макарска Куп 2023“ Се работи за силен турнир на кој ќе настапат квалитетни екипи […]