Уредник ФК Кул

03/03/2021

(Фотогалерија) Генерација 2010 на Кул беше домаќин на Куманово

Генерацијата 2010 ги одигра првите контролни натпревари во 2021 година. Првиот беше на гостувањето во Велес кај екипата на Борец Јуниор, додека на вториот дуел бевме […]
03/02/2021

(Фотогалерија) Генерација 2008 одигра пријателски натпревар со Куманово

На првиот контролен натпревар во новата година до победа стигна генерацијата 2008. На теренот на „Цементарница“ за противник ја имавме екипата на Куманово. Одличен дуел за […]
03/01/2021

УПИСИ!!! ФК Кул врши упис на нови членови, бидете дел од фудбалската школа со најбогата инфраструктура, три локации, екипиран стручен штаб и професионален начин на работа

 Фудбалската школа Кул започнува со упис на нови членови, ние постоиме веќе 13 и пол години, нека вашето дете биде дел од нашата успешна приказна. Вршиме […]
03/01/2021

(Фотогалерија) ФК КУЛ генерација 2006 одигра „тест“ со Вардар

Викендов,  ФК Кул генерација 2006 одигра силна контролна средба со Вардар на теренот во Хиподром. Имавме одличен прв дел кој заврши 0-0. Во вториот дел домаќинот […]