Уредник ФК Кул

03/01/2021

(Фотогалерија) ФК КУЛ со генерациите 2009, 2010 и 2011 гостуваше кај Борец Јуниор

ФК КУЛ, викендов беше гостин во  во Велес кај екипата на ФК Борец Јуниор. Ние гостувавме со три генерации, 2009 година, 2010 и тимот на Кул […]
02/28/2021

(ФОТО) Прва контрола за генерација 2008 во новата година

Генерацијата 2008 на Кул го одигра првиот подготвителен натпревар во новата година. Со нови имиња, оваа екипа денес победи на контролниот натпревар со екипата на Куманово. […]
02/28/2021

(ФОТО) Контролни натпревари против Куманово за генерациите 2010 и 2011

Нови пријателски натпревари за генерациите 2010 и 2011. Денес на „Цементарница„ екипите предводени од Мики Тодоровски и Александар Цветковски одиграа контроли со екипата на Куманово. Сончевото […]
02/28/2021

(ФОТО) Генерација 2009 одигра пријателски дуели со Куманово и Тефејуз

Во текот на денешниот ден, генерацијата 2009 под водство на Марко Арсовски одигра уште два пријателски натпревари. На теренот на „Цементарница“ за противници ги имавме екипите […]