Уредник ФК Кул

02/20/2021

Пионерите на КУЛ триумфално кај ФК Борец на тест-напревар

Пионерскиот состав на ФК КУЛ денес гостуваше во Велес кај тимот на ФК Борец на пријателски напревар. Нашите момци дојдоа до победа на оваа средба со […]
02/19/2021

Први контроли во новата година за генерациите 2003, 2004 и 2007

Неколку наши екипи во викендов кој ни следува ќе имаат контролни натпревари. Први контроли во новата година за генерациите 2003 и 2004. Двете екипи предводени од […]
02/15/2021

(Фотогалерија) Помладите пионери подобри од екипата на Македонија Ѓ.П

Помладите пионери на Кул го одиграа првиот контролен натпревар во новата година. Избраниците на Саше Божиноски ја победија екипата на Македонија Ѓ.П. Извештај од дуелот можете […]
02/13/2021

Пораз за генерација 2006 на контролниот натпревар со Македонија Ѓ.П

Генерацијата 2006 на ФК Кул го имаше првиот подготвителен натпревар во 2021 година. Противник ни беше екипата на Македонија Ѓ.П. Дуелот кој се одигра на „Локомотива“ […]