Уредник ФК Кул

01/15/2021

(ФОТО) Тест за моменталната аеробна издржливост на играчите под водство на Никола Родиќ

Пред почетокот на зимските подготовки кои официјално стартуваат од понеделник, денес на играчите кои се дел од генерациите 2002, 2003 2004, 2005 и 2006 им беше […]
01/14/2021

ФК КУЛ од утре стартува со тренинзи со пет генерации

Фудбалскиот клуб Кул се враќа со тренинзи во текот на утрешниот ден. Своите подготовки за пролетниот дел од сезоната ќе ги стартуваат генерациите родени 2002/03/04/05 и […]
01/09/2021

Бојан Јанкулоски најдобар стрелец во пионерската лига, Александар Богданоски е втор кај помладите пионери

Три наши екипи завршија како лидери после завршување на есенскиот дел од сезоната, а нашиот клуб го има и најдобриот стрелец во втората пионерска лига. Нашиот […]
01/03/2021

Александар Трајчевски: Среќен сум што го избрав Кул, клуб со кој сакам еден ден да заиграм во ПМФЛ

Првото новогодишно интервју е со Александар Трајчевски, играч кој настапува за помладите пионери. Со неговата генерација направи голем успех во 2019 година освојувајќи го Купот на […]