Уредник ФК Кул

12/06/2020

Николов погоди во првата минута за три бода, кадетите на КУЛ со 0:1 триумфираа во Куманово

Нов ден, нови предизвици и нова радост за нашиот тим, по двете пионерски победи вчера, денес остваривме нова победа, овој пат за кадетите на ФК КУЛ. […]
12/06/2020

(Фотогалерија) Петта победа сезонава за пионерите

Пионерите на Кул стигнаа до петта победа сезона во рамките на пионерската лига. На домашен терен бевме подобри од екипата на Куманово 2012, триумфирајќи со резултат […]
12/05/2020

КУЛ го доби дербито во пионерската лига

Продолжува победничката серија и за пионерите на Кул. Денес на „Цементарница“ избраниците на Един Нуредионски беа подобри од екипата на Куманово 2012. Ова беше дерби во […]
12/05/2020

Продолжува победничката серија за помладите пионери, триумф и во дуелот со Куманово 2012

Утрово на „Цементарница“ до нова победа на натпревар од 6.коло во младинските лиги стигнаа помладите пионери на Кул. На дуелот против Куманово 2012 славеше нашиот тим […]