Уредник ФК Кул

12/11/2020

Термини на контролни натпревари за сабота

Во продолжение погледнете го распоредот на пријателски натпревари за екипите на Кул. Распоред на натпревари за сабота (12.12) кои ќе се одиграат во балонот во Кисела […]
12/09/2020

(ТАБЕЛИ) ФК КУЛ е лидер со три екипи во младинските лиги

После одигрување на 6.коло во младинските лиги, три генерации на Кул останаа лидери во своите категории. Се работи за двете пионерските екипи, како и за кадетите, […]
12/08/2020

(Фотогалерија) ФК Куманово – ФК Кул ( младинци)

Во рамките на 6.првенствено коло, младинците на Кул гостуваа кај екипата на Куманово. Домашниот тим славеше со резултат 2:1, извештај од дуелот прочитајте на линкот, ТУКА. […]
12/07/2020

(Фотогалерија) Кадетите на КУЛ со три бода се вратија од Куманово

Вчера кадетите на ФК КУЛ, гостуваа кај екипата на ФК Куманово 2012 во истоимениот град. На еден цврст натпревар дојдовме до победа со минимален резултат 0-1 (0-1), […]