Уредник ФК Кул

12/04/2020

Распоред на пријателски натпревари за претстојниов викенд

За претстојниов викенд се закажани нови контролни натпревари за нашите екипи. Некои ќе одиграат меѓусебни тест натпревари, додека други ќе имаат пријателски натпревари со други противници. […]
12/04/2020

Во рамките на 6.коло во младинските лиги ќе се сретнеме со екипата на Куманово 2012

Претстојниов викенд не очекуваат натпреварите од 6.коло во младинските лиги, следен наш противник е екипата на Куманово 2012. Во сабота (05.12) пионерските екипи се домаќини на […]
12/03/2020

КУЛ, Вардар, Шкендија и Академија Пандев се полуфиналисти во Купот на Македонија

Трета година по ред генерацијата 2005 на Кул се најде во најдобрите четири екипи во Купот на Македонија. Помладите пионери во рамките на 1/4 финалето ја […]
12/02/2020

Продолжува патот до одбрана за трофејот во Купот, помладите пионери ја „прескокнаа“ Победа и се пласираа во 1/2 финалето

Нашите помлади пионери успеаа да обезбедат пласман во полуфиналето од Купот на Македонија. Ова е епилогот од денешниот 1/4 финален дуел кој се одигра на „Цементарница“ […]