Уредник ФК Кул

11/30/2020

Ново успешно коло за Кул, комплетни резултати од 5.коло во младинските лиги

Нашиот клуб имаше ново успешно коло во младинските лиги, откако повторно освои максимални 12 бодови. Во рамките на 5.коло за противник ја имавме екипата на Кожуф […]
11/30/2020

(Фотогалерија) Продолжи серијата на победи за кадетите на Кул

Во рамките на 5.коло во младинските лиги, кадетите на Кул издвојуваа висока победа во дуелот со екипата на Кожуф од Гевгелија. Извештај од натпреварот е достапен […]
11/29/2020

Убедливи победи за пионерските екипи на Кул на гостувањето кај Кожуф Гевгелија

Пионерските екипи со победи се враќаат од гостувањето во Гевгелија. Денес генерациите 2004 и 2005 гостуваа кај екипата на Кожуф Гевгелија, во рамките на 5.коло од […]
11/29/2020

КУЛ генерација 2010 и ФК Карев на тест-натпревар одиграа нерешено

ФК КУЛ генерација 2010 одигра контролен дуел со тимот на ФК Карев на стадионот „Локомотива“. Истиот заврши реми со резултат 3:3 (0:1), видовме еден одличен дуел […]