Уредник ФК Кул

11/29/2020

Порази на „контролките“ за ФК КУЛ генерација 2007 и 2012

Денес на стадионот „Локомотива“ пријателски натпревар одиграа нашиот ФК КУЛ и ФК Гостивар. Овој дуел за момци од генерација 2007 заврши со победа на гостинот со […]
11/29/2020

(Фотогалерија) КУЛ генерација 2009 одигра меч со ФК Куманово

Вчера генерација 2009  година на ФК КУЛ гостуваше во Куманово кај истоимената екипа на контролни-натпревари. Домаќинот оствари победа со резултат  2:1, извештај од овој дуел погледнете […]
11/29/2020

(Фотогалерија) Младинците подобри од екипата на Кожуф

Младинците на Кул стигна до трета победа сезонава. На „Цементарница“ екипата предводена од Нурединоски славеше во дуелот со Кожуф Гевгелија со резултат 3:0 (2:0). Извештај од […]
11/28/2020

Куманово го совлада ФК КУЛ генерација 2009 и 2011 со минимални 2:1

Денес, генерациите 2009 и 2011 година на ФК КУЛ гостуваа во Куманово кај истоимената екипа на контролни-натпревари. На овие две средби домаќинот дојде до минимални победи […]