Уредник ФК Кул

11/28/2020

Реми на гостувањето за ФК КУЛ генерација 2008 кај Куманово

ФК КУЛ генерација 2008 денес гостуваше во Куманово кај истоимениот тим. На оваа средба одигравме одличен дуел во двата правци, момците на Мики Тодоровски одиграа реми […]
11/28/2020

Трет триумф во серија за младинците на Кул, совладана екипата на Кожуф

Денес на „Цементарница“ натпревар одиграа младинците на Кул кои за противник ја имаа екипата на Кожуф Гевгелија. Избраниците на Нурединоски славеа победа со резултат 3:0. ФК […]
11/28/2020

Кадетите и на петтиот натпревар сезонава стигнаа до победа

Кадетите на Кул и на петтиот натпревар сезонава во лигата успеаа да забележат победа. Денес на „Цементарница“ нашите момци се покажаа како подобар тим во дуелот […]
11/27/2020

Победа од Прилеп е противник за нашите помлади пионери во 1/4 финалето на Купот

Денес беше извлечена ждрепката за натпреварите од 1/4 финалето во Купот на Македонија за млади категории. Помладите пионери на Кул го добија својот противник, а тоа […]