Уредник ФК Кул

04/12/2023

Борјан Наков: Сон на секој играч е да го носи националниот дрес, за нас секој следен натпревар е „финале“, се надевам дека ќе станеме Шампиони на Македонија

Следното наше интервју е со Борјан Наков, играч кој четири години е веќе дел од нашиот клуб за кој настапува со успеси. Борјан беше дел и […]
04/11/2023

(Фотогалерија) КУЛ – Пелистер ( кадети )

Кадетите стигнаа до нова победа во рамките на Супер Лигата и се изедначија по бројот на освоени бодови со екипата на Академија Пандев. На Цементарница нашиот […]
04/10/2023

Познати сите четири екипи кои се пласираа во 1/2 финалето на Купот кај помладите пионери

Помладите пионери успеаа да се пласираат во четирите најдобри екипи во Купот на Македонија, откако во 1/4 финалето го елиминираа тимот на Вардар, дури после изведување […]
04/10/2023

Одиграни се натпреварите од 16.коло во Супер Лигата, половичен успех во соочувањето со Пелистер

Одиграно е 16.коло во Супер Лигата, во кое за противник ја имавме екипата на Пелистер. До значајна победа која ни донесе лидерско место остваривме со кадетите, […]