Уредник ФК Кул

11/22/2020

„Рутинска“ победа за помладите пионери во дуелот со ГФК Тиквеш, нови бодови за зацврстување на првото место

Помладите пионери стигнаа до нов триумф сезонава. На „Цементарница“ момците на Саше Божиноски стигнаа до лесна и рутинска победа, која беше изразена со резултат 13:0. Со […]
11/21/2020

Нов триумф за младинците на Кул, нашите надежи беа подобри од екипата на ГФК Тиквеш

Втора последователна победа за младинскиот состав на Кул. Денес нашиот тим гостуваше во Кавадарци на екипата на Тиквеш, во рамките на 4 коло од младинската втора […]
11/21/2020

Четврта последователна победа за кадетите на ФК Кул, три бодови во дуелот со ГФК Тиквеш

Денес во Кавадарци, кадетите на ФК Кул стигнаа до победa во дуелот со екипата на ГФК Тиквеш. Нови бодови за нашите млади надежи, кои денес излегоа […]
11/21/2020

Давитов со пет гола најистакнат во победата на ФК КУЛ генерација 2007 над Скупи

Избраниците на Нешовски , ФК КУЛ генерација 2007 на доминантен начин дојдоа до победа над ФК Скупи на тест-напревар. Нашите играчи успеаа да победат на напреварот […]