Уредник ФК Кул

11/14/2020

Нова убедлива победа за пом.пионери, избраниците на Божиноски подобри од екипата на Лабуништа 2011 Тетово

Помладите пионери на Кул стигнаа и до третиот последователен триумф сезонава во рамките на помладата пионерска лига. Денес на теренот „Цементарница“ нашите надежи убедливо со резултат […]
11/14/2020

Минимална победа на ФК КУЛ генерација 2012 на „контролката“ со Сарај

Денес во Балонот Кисела Вода, се одигра тест-напревар помеѓу ФК КУЛ генерација 2012 предводена од Мики Тодоровски и тимот на ФК Сарај. Одличен дуел со многу […]
11/13/2020

Распоред на контролни натпревари за младите надежи на ФК Кул

Младите надежи на ФК Кул ќе одиграат контролни натпревари со екипите на Милано, Тефејуз и Сарај, додека некои екипи ќе одиграат и меѓусебни тренинг натпревари: Распоред […]
11/12/2020

Пионерските екипи се домаќини на Лабуништа 2011 Тетово, кадетите и младинците гостуваат во Тетово

За претстојниов викенд е закажано 3.коло во младинските лиги. Екипата на Лабуништа 2011 Тетово е следен противник за нашите генерации. Одредени се термините на одигрување на […]