Уредник ФК Кул

11/07/2020

(ФОТО) Генерациите 2008 и 2009 денес во Тетово одиграа контролни натпревари со екипата на Шкендија

Денес во Тетово, ФК КУЛ одигра два тест-наtпревари со екипата на ФК Шкендија. Ние гостувавме кај тетовчани со селекциите 2008 и 2009, постигнувајќи една победа и […]
11/07/2020

Пионерите иако поведоа на крајот го загубија натпреварот против Струга ТЛ

Во рамките на второто коло од пионерската втора лига, пионерите на Кул загубија на гостувањето кај екипата на Струга Трим Лум. Иако први успеавме да го […]
11/07/2020

Помладите пионери на Кул ја победија Струга Трим Лум и стигнаа до вториот сезонски триумф

Денес нашите пионерски екипи гостуваа во Струга кај екипата на Струга Трим Лум, во рамките на второто коло од младинските лиги. Помладите пионери први го стартуваа […]
11/07/2020

ФК КУЛ со две победи на „контролките“ со Тефејуз

Денес во Балонот Кисела Вода се одиграа четири тест-напревари помеѓу екипите на ФК Кул и тимот на Тефејуз. На истите имавме половичен успех, две победи и […]