Уредник ФК Кул

11/01/2020

Генерација 2007 на ФК КУЛ одигра без победник на пријателскиот дуел со Њу Старс

Попладнево на теренот„Цементарница“ пријателски натпревар против екипата на Њу Старс одигра генерацијата 2007 на ФК Кул. Во еден интересен натпревар со многу голови, на крајот натпреварот […]
10/31/2020

Продолжи серијата на победи за генерација 2012 на ФК КУЛ, висок триумф во дуелот со Лепенец

ФК Кул генерација 2012 денес одигра тест-натпревар со ФК Лепенец. На дуелот кој се одигра во Балонот Кисела Вода дојдовме до лесна победа со резултат 21:2 […]
10/30/2020

Меѓусебни пријателски натпревари за екипите на ФК Кул

Претстојниов викенд нема да се одиграат натпреварите од 2.коло во младинските лиги против екипата на Струга Трим Лум. Затоа нашите екипи ќе одиграат меѓусебни пријателски натпревари. […]
10/29/2020

Пионерските екипи гостуваат во Струга, кадетите и младинците се домаќини на Струга Трим Лум

Екипата на Струга Трим Лум е следен противник за екипите на Кул во рамките на втората лига. Во сабота (31.10), пионерските екипи гостуваат во Струга, додека […]