Уредник ФК Кул

10/28/2020

(ВИДЕО) Македонија ЃП-ФК КУЛ генерација 2006

Генерацијата 2006 на ФК КУЛ викендов во Ѓорче одигра пријателски натпревар со екипата на Македонија Ѓ.П. Подобар беше домашниот тим, кој славеше победа со резултат 4:2. […]
10/27/2020

(Фотогалерија) Младинците и кадетите одиграа мечеви со ФК Скопје

Викендов, во рамки на 1.коло од младинската и кадетската лига избраниците на Нурединоски беа гости кај екипата на ФК Скопје. На ова гостување имавме половичен успех, […]
10/27/2020

(Фотогалерија) Генерацијата 2009 на ФК КУЛ подобра од екипата на Маџари

Генерацијата 2009 продолжува со победи на контролните натпревари. Избраниците на Марко Арсовски на „Цементарница“ ја победија екипата на Маџари со резултат 3:0. Извештајот од натпреварот е […]
10/26/2020

(Фотогалерија) ФК КУЛ убедлив во средбата со Маџари, генерација 2012

Викендов,  во Балонот во Кисела Вода ја пречекавме екипата на ФК Маџари на тест натпревар. Нашиот тим ФК КУЛ генерација 2012 предводен од Тодоровски дојде до […]