Уредник ФК Кул

10/26/2020

Три победи и еден пораз во дуелите со ФК Скопје, преглед на 1.коло во сите четири младински категории

Младинските екипи на ФК Кул го одиграа првото коло во рамките на втората лига. На натпреварите против екипата на ФК Скопје остваривме три победи и еден […]
10/25/2020

Младинскиот состав на КУЛ загуби во првото коло од екипата на Скопје

Младинците на Кул го загубија првиот натпревар сезонава, откако денес на теренот во Нова Колонија загубија од екипата на Скопје, која триумфираше со резултат 2:0 (1:0) […]
10/25/2020

Голема победа за кадетите на КУЛ, Здравески и Ѓорѓиевски донесоа три бода во дуелот со ФК Скопје

Кадетите на ФК Кул стигнаа до голема победа на стартот од новата натпреварувачка сезона. Денес на теренот во Нова Колонија, нашите млади надежи гостуваа кај тимот […]
10/25/2020

(Фотогалерија) Пионерите убедливи со ФК Скопје

Вчера на  Цементарница, момците на Нурединоски, пионерите  на ФК КУЛ успеаа да дојдат до висока победа во дуелот со тимот на ФК Скопје. Победата во ова 1.коло […]