Уредник ФК Кул

10/24/2020

Пораз за повозрасните петлиња на пријателскиот натпревар против екипата на Македонија Ѓ.П

Генерацијата 2006 на ФК КУЛ попладнево во Ѓорче одигра пријателски натпревар со екипата на Македонија Ѓ.П. Подобар беше домашниот тим, кој славеше победа со резултат 4:2. […]
10/24/2020

Победа за момците на Марко Арсовски, генерација 2009 на КУЛ подобра од Маџари

Нова победа за генерацијата 2009 на ФК Кул на контролните натпревари. Вечерва на „Цементарница“ момците на Марко Арсовски стигнаа до триумф во дуелот со екипата на […]
10/24/2020

Пионерите триумфираа над ФК Скопје со 6:0, пом.пионери со службена победа во 1.коло

Денес на Цементарница, момците на Нурединоски, пионерите  на ФК КУЛ успеаа да дојдат до висока победа во соочувањето со тимот на ФК Скопје. Победата во ова […]
10/24/2020

ФК КУЛ генерација 2012 убедлив на тестот со Маџари

Денес во Балонот во Кисела Вода ја пречекавме екипата на ФК Маџари на тест натпревар. Нашиот тим ФК КУЛ генерација 2012 предводен од Тодоровски дојде до […]