Уредник ФК Кул

10/20/2020

(Фотогалерија) Генерација 2009 со нов триумф на пријателските дуели

До нова победа на контролните натпревари стигна генерацијата 2009 на ФК Кул која беше подобра од екипата на Дрим Тим. Извештај од победата на нашите момчиња […]
10/19/2020

(Фотогалерија) Меѓусебен контролен натпревар на генерациите 2006 и 2007

На теренот на Локомотива, меѓусебен контролен натпревар одиграа генерациите 2006 и 2007. Со оглед дека не е стартувана сезоната во регионалната-скопска лига, двете екипи на Кул […]
10/18/2020

Кадетите на ФК КУЛ ремизираа со екипата на ФК Славија Пржино

Денес на теренот во с.Пржино пријателски натпревар против екипата на Славија одиграа кадетите на ФК Кул. Овој дуел на крајот заврши со нерешен резултат 1:1. По […]
10/18/2020

Продолжува серијата на победи, генерација 2009 подобра од екипата на Дрим Тим

Генерацијата 2009 денес беше активна со одигрување на контролен натпревар. На теренот на Локомотива нашите млади надежи високо го победија тимот на Дрим Тим со резултат […]