Уредник ФК Кул

10/18/2020

Совладан тимот на Дрим тим со пет гола повеќе од нашиот ФК КУЛ генерација 2011

ФК КУЛ генерација 2011 денес го победи тимот на ФК Дрим Тим. На мечот на кој бевме домаќини на теренот на Локомотива победивме со високи 7-2 […]
10/18/2020

(Фотогалерија) Нов триумф за генерација 2012 на контролните натпревари

Генерацијата 2012 на ФК Кул оствари победа на контролен натпревар. Противник ни беше екипата на Дрим Тим, дуел на кој триумфиравме со резултат 18:0 (9:0). Извештај од […]
10/17/2020

(ФОТО) Машкиот тим составен од играчи 2010 година ја победи женската екипа

Пријателски натпревар на женскиот тим против машкиот тим на Кул од генерацијата 2010. На крајот како победник излезе машкиот тим. Гледавме интересен дуел со многу голови […]
10/17/2020

Убедлива победа за генерација 2012 во дуелот со Дрим Тим

Денес во балонот во Кисела Вода, генерацијата 2012 одигра контролен натпревар против екипата на Дрим Тим. Избраниците на Мики Тодоровски славеа убедлив триумф кој беше изразен […]