Уредник ФК Кул

10/19/2020

(Фотогалерија) Меѓусебен контролен натпревар на генерациите 2006 и 2007

На теренот на Локомотива, меѓусебен контролен натпревар одиграа генерациите 2006 и 2007. Со оглед дека не е стартувана сезоната во регионалната-скопска лига, двете екипи на Кул […]
10/18/2020

Кадетите на ФК КУЛ ремизираа со екипата на ФК Славија Пржино

Денес на теренот во с.Пржино пријателски натпревар против екипата на Славија одиграа кадетите на ФК Кул. Овој дуел на крајот заврши со нерешен резултат 1:1. По […]
10/18/2020

Продолжува серијата на победи, генерација 2009 подобра од екипата на Дрим Тим

Генерацијата 2009 денес беше активна со одигрување на контролен натпревар. На теренот на Локомотива нашите млади надежи високо го победија тимот на Дрим Тим со резултат […]
10/18/2020

Совладан тимот на Дрим тим со пет гола повеќе од нашиот ФК КУЛ генерација 2011

ФК КУЛ генерација 2011 денес го победи тимот на ФК Дрим Тим. На мечот на кој бевме домаќини на теренот на Локомотива победивме со високи 7-2 […]