Уредник ФК Кул

10/10/2020

Помладите пионери на КУЛ го победија Работнички, на контролен натпревар одигран во Горно Лисиче

Попладнево на теренот во Горно Лисиче, помладите пионери на ФК КУЛ стигнаа до победа на контролниот натпревар против екипата на Работнички. Тренерот Божиноски стартуваше со следниве […]
10/10/2020

Победа за ФК КУЛ генерација 2007 на гостувањето кај Тиквеш, пораз за 2006

Денес во Кавадарци гостувавме со две генерации, ФК КУЛ гостуваше на ФК Тиквеш со генерацијата 2006 и 2007. На овие две средби имавме половичен успех од […]
10/10/2020

Пораз за кадетите на мечот со ФК Тетекс

Денес на теренот Локомотива, кадетите на ФК КУЛ ја пречекаа екипата на Тетекс. На овој контролен натпревар бевме поразени со резултат 1:3 (0:1) од сино-белите од […]
10/10/2020

Генерацијата 2011 одигра два интересни натпревари со екипата на Скупи, кои завршија со нерешен резултат

Денес во скопската населба Бутел, генерацијата 2011 одигра два пријателски натпревари со екипата на Скупи. Нашата генерација беше поделена на две екипи, ФК КУЛ ( Лисиче) […]