Уредник ФК Кул

04/06/2023

Христијан Рајевски „јунак“ за Кул, помладите пионери го елиминираа Вардар и се пласираа во 1/2 финалето на Купот

Помладите пионери ќе играат во полуфиналето на Купот, откако денес на Цементарница после изведување на удари од белата точка ја победија екипата на Вардар. Натпреварот во […]
04/06/2023

Распоред на натпревари во Детската Лига на ФФМ

За претстојниов викенд ни следат нови натпревари во Детската Лига на ФФМ. Распоред на натпревари за сабота (08.04) Генерација 2010 Кул – Грозданоски 1 08:30 Генерација […]
04/05/2023

(Фотогалерија) КУЛ – Парк ( генерација 2008)

Фотогалерија од натпреварот во Регионалната Скопска Лига кај повозрасните петлиња. На Цементарница, нашите млади надежи стигнаа до победа со резултат 6:0 во соочувањето со екипата на […]
04/04/2023

Матеј Ивановски: КУЛ е едно големо семејство, очекувам мојот тим да продолжи со успеси и да биде Шампион

Генерацијата 2009 е една од најнадежните екипи во нашиот клуб, екипа која минатата година се закити со сребрениот медал во Детската Лига на ФФМ и за […]