Уредник ФК Кул

10/10/2020

Генерацијата 2008 минимално поразена во дуелот со Скупи

Утрово, генерацијата 2008 на ФК КУЛ гостуваше на екипата на Скупи, на пријателски натпревар. Нашите млади надежи беа поразени со резултат 3:2. Уште на стартот од […]
10/10/2020

Пионерите дојдоа до победа на „контролката“ против ФК Тетекс

Денес на теренот Локомотива, пионерите на ФК КУЛ ја пречекаа екипата на Тетекс од Тетово. Нашите момци на овој дуел дојдоа до висока победа со резултат […]
10/10/2020

(Фотогалерија) Две генерации на ФК КУЛ одиграа пријателски натпревари со екипата на Виктори

Генерациите 2010 и 2013/14 во текот на вчерашниот ден одиграа пријателски натпревари против екипата на Виктори. Својот прв дуел го одиграа нашите најмлади членови, генерацијата составена […]
10/09/2020

Победа за генерација 2010 на ФК КУЛ на контролниот натпревар со екипата на Виктори

Генерацијата 2010 на ФК КУЛ стигна до победа на вечерашниот контролен натпревар против екипата на Виктори. Дуелот кој се одигра во Балонот-ГУЦ во населбата Карпош 3 […]