Уредник ФК Кул

10/04/2020

Калин Лупевски донесе триумф за ФК КУЛ генерација 2008 на пријателскиот дуел со Работнички

Денешниот ден го заокружуваме со уште една победа за фудбалскиот клуб КУЛ. На теренот „Локомотива“ во населбата Карпош 3, контролен натпревар одигра генерацијата 2008 која за […]
10/04/2020

Победнички започна денот, генерација 2012 на ФК КУЛ стигна до триумф во дуелот со Еуроспорт

Победнички го започнавме денешниот ден. Утрово на теренот „Арена Кул“ во населбата Кисела Вода, пријателски натпревар одиграа генерациите 2012 на ФК Кул и Еуроспорт. Подобри беа […]
10/04/2020

ФК КУЛ 2010 победнички против Работнички на контролен дуел кој се одигра во Градски Парк

ФК КУЛ генерација 2010 денес гостуваше кај тимот на ФК Работнички. На напреварот кој се одигра на нивниот терен во Градски Парк дојдовме до победа со […]
10/04/2020

(Фотогалерија) Одличен натпревар за женскиот тим на КУЛ, триумф против Фудбал Старс

Женскиот тим на ФК Кул го одигра првиот подготвителен натпревар. Гостин на нашиот тим беше екипата на Фудбал Старс од Кочани. Одличен дуел ни приредија и […]