Уредник ФК Кул

10/01/2020

Иако први го отворивме резултатот, генерација 2006 на крајот загуби од Њу Старс

Генерацијата 2006 одигра лош натпревар и загуби од екипата на Њу Старс. На контролен дуел кој се одигра на теренот во Ѓорче, славеше противникот, со конечен […]
09/30/2020

Победа за ФК КУЛ генерација 2009 и реми за 2011 на дуелите во гости со Македонија ЃП

Вечерва, ФК КУЛ  генерација 2009 одигра пријателски напревар со екипата на Македонија Ѓорче Петров. Момците на Ѓорѓија Нешовски на овој натпревар на гостински терен дојдоа до […]
09/30/2020

Помладите пионери со 8-1 го совладаа ФК Фудбал Кидс, Богданоски постигна половина од погодоците

Помладите пионери на ФК КУЛ попладнево на Цементарница во тест-меч беа домаќини на екипата на ФК Фудбал Кидс. Момците на Саше Божиноски, одиграа натпревар во кој […]
09/30/2020

Петар Крчаноски: Желбата за фудбал ја добив од мојот татко, многу ми недостигаат натпреварите во детската лига

Следи прво интервју и со играч кој е дел од генерацијата 2009 на ФК Кул. Се работи за Петар Крчаноски кој шест години е дел од […]