Уредник ФК Кул

09/29/2020

Генерациите 2005 и 2006 во текот на утрешниот ден ќе одиграат контролни натпревари

Во текот на утрешниот ден не очекуваат два контролни натпревари. Активни ќе бидат генерациите 2005 и 2006 на ФК КУЛ. Генерацијата 2005 на теренот на Цементарница […]
09/28/2020

(Фотогалерија) Погледнете како „растевме“ изминативе 13.години низ 180.фотографии

Денес, ФК КУЛ прославува 13.години од формирањето. На овој ден во 2007 година се „роди“ идејата за формирање на фудбалска школа. Започнавме со мал број на […]
09/27/2020

СРЕЌЕН 13-ТИ РОДЕНДЕН ФУДБАЛСКА ШКОЛА КУЛ

На овој ден пред 13 години се „роди“ идејата за формирање на фудбалска школа. Започнавме со мал број на членови, полека чекоревме , а како изминуваа […]
09/24/2020

Филип Темелковски: ФК КУЛ е добро организиран клуб со квалитетни тренери, што е основа за фудбалската кариера на секое дете

Филип Темелковски е актуелен репрезентативец на Македонија У18 и член на екипата на Бохемианс Прага 1905 во првенството на Чешка. Имаме можност да ве запознаеме со […]