Уредник ФК Кул

09/20/2020

Две победи во серија за генерација 2008, момците на Мики Тодоровски го надиграа тимот на Куманово

Генерацијата 2008 врза две победи на контролните натпревари. Попладнево на теренот „Цементарница“ момците на Мики Тодоровски стигнаа до уште една убедлива победа, овој пат против екипата […]
09/20/2020

Порази за генерациите 2010 и 2011 на пријателските натпревари против Куманово

Вечерва на теренот „Цементарница“ одигравме контролни натпревари со генерациите 2010 и 2011 кои за противник ја имаа екипата на Куманово. На овие дуели шанса за настап […]
09/20/2020

(Фотогалерија) ФК КУЛ (2010) – ФК Акад.Пандев

Генерацијата 2010 предводена од Маџароски вчера гостуваше во Струмица, каде одигра пријателски дуел со врсниците од Академија Пандев. На овој дуел убедлив триумф забележа противникот, кој […]
09/20/2020

(Фотогалерија) Победа против Академија Пандев, на контролен натпревар за генерација 2009 на ФК КУЛ

На контролен натпревар одигран во Струмица, генерацијата 2009 на ФК КУЛ успеа да излезе како победник на мечот со екипата на Академија Пандев. Нашите млади надежи […]