Уредник ФК Кул

04/04/2023

(ТАБЕЛИ) Кадетите на само три бода минус од лидерот во лигата, пионерите на средина во својата конкуренција

После одигрување на 15.коло правиме преглед на табелите во Супер Лигата. Нашиот клуб најдобро котира со кадетите кои се на само три бода минус од лидерот […]
04/03/2023

(Фотогалерија) КУЛ – Парк ( генерација 2009)

Фотогалерија од натпреварот во Регионалната Скопска Лига кај помладите петлиња. На Цементарница, нашите млади надежи стигнаа до победа со резултат 1:0 во соочувањето со екипата на […]
04/03/2023

Две победи и два порази на натпреварите со А.Пандев, комплетни резултати од одиграното 15.коло

Половичен успех за нашиот клуб кој одигра натпревари со екипата на Академија Пандев, во рамките на 15.коло во Супер Лигата. До победи дојдовме на натпреварите со […]
04/02/2023

Со голот на Јовановски Никола, пионерите на КУЛ ја совладаа  екипата на А.Пандев

  На стадионот „Цементарница“ во рамки на Супер лигата, денес се одигра пионерски дуел помеѓу ФК КУЛ и гостинот од Струмица, екипата на Академија Пандев. На […]